You are currently viewing <h1>Dobra muzyka na weselu, co to w ogóle znaczy?</h1>
Bon Jovi, Michael Jackson, Whitney Houston

Dobra muzyka na weselu, co to w ogóle znaczy?

  • Post author:

Cześć, na podstawie swoich doświadczeń w branży weselnej jak i całej praktyki zawodowej jako Dj, zebrałem informację z którymi chcę się teraz z Wami podzielić. Muzyka na wesele jest niewątpliwie najważniejsza, ale nie może być byle jaka!

DOBRA MUZYKA!

Nigdy nie traci na ważności! Ktoś tak kiedyś powiedział. Myśląc dobra muzyka mamy na myśli lata 70,80,90? Hmm…, a może jednak nowe brzmienia. Kurczę, tylko fajnie jakby dało się do niej tańczyć. Albo nie, przecież ja nie umiem tańczyć…

Można to wałkować w nieskończoność tak jak kłótnia przy stole o polityce, ponieważ nie istnieje ogólna definicja „ DOBREJ MUZYKI”. 

Są jednak imprezy takie jak wesela gdzie muzyka wydaje się być znakomicie dobrana przez DJ-a, dzięki temu goście w różnym wieku świetnie się bawią nawet do białego rana. 

Jaką wybrać muzykę na wesele? 

Jak to zrobić, żeby na moim weselu przy muzyce bawili się dobrze znajomi oraz rodzice. W sumie babcia też lubi tańczyć

W dobie internetu i dostępu do całej muzyki świata Młode Pary często zadają sobie to pytanie. 

Jak wspomniałem wyżej, definicji dobrej muzyki nie ma. Kluczem do sukcesu jest dobranie (odpowiedniej) muzyki do danego wydarzenia oraz stylu, a mówimy o Waszym weselu. 

Prosty przykład: kiedyś Para wysłała mi playlistę na platformie Spotify. Okazało się, że na liście 80% muzyki to mocne Techno (to nie żart). Pytam więc czy na weselu bawią się tylko osoby młode i czy wesele ma charakter mocno niestandardowy. Na to przyszła Pani młoda odpowiada, że wesele na 120 osób ludzie w różnym wieku i my zwyczajnie słuchamy tylko takiej muzyki i taką chcemy. 

I teraz czy muzyka Techno jest zła czy gorsza od np. starego Polskiego Rocka? Oczywiście że nie tylko zwyczajnie nie jest odpowiednia na takie wydarzenie jak wesele. 

Organizując wesele musicie liczyć się z tym, że robicie je również dla swoich zaproszonych gości.

A ci niekoniecznie wytrzymają 8 godz przy dyskotekowej łupance. Zapewne zjedzą schabowego i wyjdą.

Playlista i ustalenia muzyczne.

Przed każdym weselem rozmawiam z moimi Parami o muzyce. Jest coś takiego jak: i tu nazwa robocza “Szkielet muzyczny wesela” czyli nic innego jak dobrze przygotowana playlista na wesele. 

Dobry Dj na wesele.

Dobry Dj na wesele wie doskonale jak taką listą utworów się posługiwać. 

Z mojego doświadczenia wynika, że utwory powinny być przede wszystkim taneczne jak i najlepiej znane. 

Skoro często bawimy się na weselu z gośćmi w różnym wieku to postarajmy się zadbać o to żeby muzyka też była z różnego okresu 🙂 

Szalone lata 80’ i 90’ trochę obecnych hitów, dobra konsultacja z DJ-em i mamy gotowy przepis na udana playlistę. 

Dj w akcji. 

Mamy już super playlistę którą ustaliliście wspólnie z DJ-em przed Waszym weselem. Muza taka, że nie zejdą z parkietu, jedzenie trochę wystygnie, ale co tam 🙂 

Ale czy na pewno? 

Sama lista nie wystarczy! I tu wchodzę ja… Cały na biało (tak się mówi) jako dj mam za zadanie stworzyć idealny klimat podając odpowiednie utwory w odpowiednim czasie. Dj powinien nadawać odpowiednie tempo oraz ton imprezie.

Dobry Dj musi czytać parkiet! 

Ja czytam i lubię obserwować ludzi na parkiecie.

To daje mi dużo swobody w kolejnych blokach muzycznych. Czytając parkiet wiem do czego Wy oraz Wasi zaproszeni goście lubicie się najlepiej bawić. 

W wielkim skrócie to tyle i aż tyle. 

Pozdrawiam.

Tomasz